ترکیب رنگ کامپیوتری نیوکالر

ترکیب رنگ کامپیوتری نیوکالر

ترکیب رنگ کامپیوتری چیست

تا قبل از زمان ترکیب رنگ کامپیوتری، نقاشان و مصرف کنندگان برای دستیابی به رنگ مورد نظر مشتری، با مخلوط کردن رنگ های مختلف با درصد مشخص در رنگ سفید که تینت کردن نامیده می شود، به رنگ مطلوب دست پیدا می کردند.

این روش با آزمون و خطاهای مکرر انجام می گرفت، زمان بر بود و در صورت نیاز مجدد قابل تکرار هم نبود و باعث اتلاف وقت و هزینه بود.

با ورود دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری، تنها با انتخاب کد رنگ و قرار دادن رنگ سفید و خمیر رنگ های مصرفی، میشه بارها و بارها بدون کوچترین اختلافی رنگ موردنظر را در وزن های مختلف تولید کرد.


پس دیگه نیاز نیست ساعتها وقت بزاریم و رنگی که دوست داریم رو با مخلوط کردن رنگ های مختلف بسازیم.

 

کاتالوگ رنگ دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری

به برگه های رنگ شده ای که تهیه می شوند و هرکدام بیانگر یک کد رنگ هستند کالیته یا کاتالوگ رنگ های کامپیوتری گفته می شود.

در صنایع مختلف کاتالوگ های رنگ متفاوتی وجود دارد.

برای مثال درصنعت چاپ از کاتالوگ پنتون و در زمینه رنگ های ساختمانی از کاتالوگ بین المللی نوا، رال، اسپریت استفاده می شود.

کاتالوگ نوا به 4 دسته سیر، روشن، عمیق و ملایم تقسیم شده است و شامل 20000 فام رنگی است.

ترکیب کامپیوتری رنگ نیوکالر

برای تهیه رنگ کامپیوتری باید دستگاه ترکیب رنگ، بیس سفید و خمیررنگ داشته باشیم. باید در انتخاب دستگاه ترکیب رنگ، بیس سفید دستگاه و خمیر رنگ دقت فراوانی به کار رود تا رنگ همانندی کامل با کاتالوگ رنگ ایجاد شود.

هرچه دستگاه دقت بیشتری در تزریق مقدار دقیق خمیر رنگ داشته باشد اختلاف رنگ همانندی رنگ تولید شده به حداقل می رسد.

در نیوکالر تولید بیس سفید کارخانه کاملا با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد. دستگاه و خمیر تهیه شده و نرم افزار کاملا مطابق با کاتالوگ بین المللی است و بنابراین رنگ کاتالوگ با رنگ تولید شده کاملا مطابقت دارد.

دستگاه متصل به یک نرم افزار است که اطلاعات همه کدرنگ ها در آن تعریف شده، وقتی کد مشخصی به نرم افزار داده می شود، بیس سفید که میتواند 1 یا 4 یا 10 کیلویی باشد در قسمت مخصوص قرار داده می شود و دستگاه مقدار متناسبی از خمیر رنگهای مورد نیاز را به بیس سفید تزریق می کند.

بعد از تزریق، ظرف رنگ داخل میکسر قرار داده می شود تا رنگ به خوبی مخلوط شود.

با دستگاه ترکیب رنگ کامپیوتری نیوکالر می توان برای رنگ اکریلیک داخل ساختمان، رنگ اکریلیک نما و رنگ روغنی انواع فام های رنگ را تهیه کرد.

 

برای خرید رنگ کامپیوتری با مراجعه به مراکز ترکیب رنگ کامپیوتری و انتخاب کدرنگ، اپراتور دستگاه کدرنگ موردنظر را به دستگاه وارد کرده و بیس سفید موردنظر را درون دستگاه قرار می دهد. در مدت 1 دقیقه خمیر به بیس سفید تزریق می شود. سپس اپراتور بیس سفید که خمیر رنگ در آن تزریق شده را درون میکسر قرار می دهد تا رنگ کاملا یکنواخت شود.

در این لحظه رنگ برای مشتری آماده است.

ویژگی مهم ترکیب رنگ کامپیوتری این است که مشتری هر زمان که به مقدار دیگری از همین رنگ نیاز داشته باشد، با اعلام به مرکز ترکیب رنگ می تواند رنگ موردنظر خود را دریافت کند.

قیمت رنگ کامپیوتری

قیمت این رنگها شامل رنگ سفید، خمیر رنگ مصرفی و کارمزد می باشد. به طور کلی عاملی که باعث تفاوت قیمت رنگ می شود مقدار خمیر رنگ مورد استفاده است. هرچه رنگ تیره تر باشد مقدار خمیر مصرفی بیشتر بوده و بنابراین قیمت نهایی بیشتر است. هرچه رنگ انتخابی از خمیر های قرمز، زرد، بنفش و بخصوص ارغوانی بیشتری برخوردار باشد قیمت رنگ افزایش می یابد.


خرید و سفارش رنگ ترکیب کامپیوتری نیوکالر

 محل فروش حضوری ما برای سفارش رنگ

خیابان گیشا بعد از خیابان هشتم فروشگاه رنگ و ابزار برادران لطفی تشریف بیارید و رنگ دلخواهتون رو تهیه کنید. 

بین ساعت 8 صبح تا 7 عصر

02188240321

02188240320

02188267472

 

 

 

­­­­­

 

 

 

 

نوشته شده در 1399-03-18 توسط رنگ و دکوراسیون داخلی 0 1122

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0